دوره های زبان مدرسه ایتالیایی تهران تا پایان اسفندماه 1400 به صورت آنلاین برگزار خواهد شد

 

دوره های زبان مدرسه ایتالیایی تهران تا پایان اسفندماه 1400 به صورت آنلاین برگزار خواهد شد:

دوره های زبان مدرسه ایتالیایی تهران از ترمهای QCER پیروی می کنند.

به زبان انگلیسی Common European Framework of Reference for Languages (CEFR)  – که سیستمی تشریحی است برای ارزشیابی مهارت ها و توانایی های افرادی که یک زبان خارجی اروپایی را مطالعه می کنند.

ترم های ششگانه (A1-A2-B1-B2-C1-C2) در تمام اروپا و در قاره های دیگر به عنوان معیار و مرجع اساتید زبان جهت آماده سازی مواد درسی و تعیین سطح زبان، مورد استفاده قرار می گیرند.

در حال حاضر 4 ترم A1,A2,B1,B2 ، دوره مکالمه + اطلاعات عمومی در مدرسه ایتالیایی برگزار می شود.  دانشجویان پس از گذراندن تمامی ترم ها و یا شرکت و قبولی در امتحان استرنی سطح B2/CILS امکان درخواست ویزای تحصیلی را خواهند داشت .

امتحانات پایانی ترمهایA1,A2,B1  توسط مدرسه طراحی و ارزشیابی می شوند.

امتحان سطح B2/Cils توسط دانشگاه زبانهای خارجی Siena در مدرسه ایتالیایی برگزار می شود که تنها نماینده ی رسمی این دانشگاه در ایران است. مدرک CILS مدرکی رسمی است که سطح شناخت و توانایی فرد از زبان ایتالیایی را با روش های علمی ارزیابی می کند.

ترم ها، روزها و ساعات برگزاری:

در مدرسه ایتالیایی، ترم های شش ماهه بهاره (فروردین تا شهریور) و پاییزه (مهر تا اسفند) به دو صورت عادی و فشرده در روزهای زوج و فرد و دوره های عادی روزهای جمعه و نیز مکالمه و اطلاعات عمومی برگزار می شوند.

ترم ها:   A1 – مبتدی، A2 – متوسط، B1 – پیشرفته، B2 – پیشرفته

دوره عادی ( شش ماهه/ 120 ساعت – 3 جلسه ی 2 ساعته در هفته) : در طول دوره های عادی، امکان گذراندن یک ترم را در شش ماه خواهید داشت. (A1), (A2), (B1), (B2)

دوره فشرده ( شش ماهه/ 180 ساعت – 3 جلسه ی 3 ساعته در هفته) : در طول دوره های فشرده، امکان گذراندن دو ترم را در شش ماه خواهید داشت. در اواسط دوره ی فشرده، امتحان میان ترم برگزار می گردد و پس از آن بدون وقفه ترم بعدی آغاز می شود.  (A1/A2) ، (B1/B2)

دوره فشرده نوبت صبح (A1/A2)  (B1/B2)( شش ماهه/ 180 ساعت – 3 جلسه ی 3 ساعته در هفته) : در طول دوره های فشرده، امکان گذراندن دو ترم را در شش ماه خواهید داشت. در اواسط دوره فشرده، امتحان میان ترم برگزار می گردد و پس از آن بدون وقفه ترم بعدی آغاز می شود.  

دوره عادی روزهای جمعه  (A1) (A2)  (B1)( 5 ماهه/ 120 ساعت – 20 جلسه ی 6 ساعته) : در طول دوره های عادی روزهای جمعه، امکان گذراندن یک ترم را خواهید داشت.

دوره های اطلاعات عمومی/ مکالمه ( 5 ماهه/ 120 ساعت – 40 جلسه ی 3 ساعته، دو روز در هفته) حداقل مدرک زبان جهت ثبت نام B1 ,  و یا B2

 

3 روز در هفته (روزهای زوج و فرد)

دوره های عادی

دوره های فشرده

15:00 – 17:00

10:00 – 13:00

17:30 – 19:30

14:00 – 17:00

جمعه ها 11:00 – 17:00

17:30 – 20:30

 

دوره ی مکالمه و اطلاعات عمومی

دوره های مکالمه و اطلاعات عمومی

شنبه و چهارشنبه

14:00 – 17:00

دوره های مکالمه و اطلاعات عمومی

یکشنبه و سه شنبه

16:00 – 19:00

 

 

 شرایط و نحوه ثبت نام، هزینه دوره ها:

برای شرکت در دوره های زبان مدرسه ایتالیایی، متقاضیان باید 12 سال تحصیل خود را به پایان رسانده باشند و یا در حال تحصیل در آخرین سال دبیرستان باشند.

ثبت نام، دو بار در سال در ماه های اسفند و شهریور بصورت آنلاین از طریق سایت زیر انجام می شود.

WWW.SITENROL.COM

 

شروع ثبت نام دوره ی بهار 1401 از اسفندماه 1400 آغاز خواهد شد.

 

 ( به دلیل تغییر سایت مدرسه،ثبت نام و ایجاد اکانت جدید برای تمامی متقاضیان ثبت نام الزامی است و دانشجویان در حال تحصیل در ترم پاییز/زمستان با استفاده از یوزرنیم و پسورد خود می توانند وارد سایت شوند و پس از اعلام نتایج ثبت نام جدید را انجام دهند.)

 لازم است متقاضیان پس از ثبت نام اینترنتی و پرداخت از طریق درگاه بانکی سایت ، رسید پرداخت، پیش ثبت نام اینترنتی و کپی خوانا از مدرک شناسایی ( شناسنامه، کارت ملی و یا پاسپورت) خود را به آدرس ایمیل زیر تا تاریخ 8 مهرماه 1400 ارسال بفرمایند.

info@sitenrol.com

جهت ثبت نام آنلاین اطلاعات خود را با حروف انگلیسی در قسمت های ستاره دار و مطابق گذرنامه و به صورت کامل همراه با پسوند و یا پیشوند در صورت دارا بودن وارد سیستم نمایید. اسکن عکس باید دارای زمینه روشن، در ابعاد 300 در300 ، با کیفیت 300dpi  و حداکثر حجم 200 کیلوبایت باشد. پس از تکمیل مراحل ثبت نام با ورود به پنل کاربری خود عکس را آپلود بفرمایید. (در زمان انجام ثبت نام اول کلاس و ساعت خود را انتخاب و پس از آن اقدام به وارد کردن اطلاعات شخصی خود بفرمایید.)   برگه ی پیش ثبت نام و مدرک شناسایی پس از انجام تمامی مراحل در تاریخهای تعیین شده از طریق ایمیل ارسال شود.

 

 

هزینه دوره فشرده : 35.000.000 ریال

هزینه دوره عادی: 30.000.000 ریال

هزینه دوره اطلاعات عمومی/مکالمه:

30.000.000 ریال

پرداخت کننده: نام دانشجوی متقاضی

 

 

در صورت بروز هرگونه مشکل در هنگام ثبت نام، با ایمیل زیر در ارتباط باشید.

info@sitenrol.com

 

پس از اتمام ثبت نام کلاس بندی ها انجام شده و برای استفاده از برنامه ی ادوب کانکت فقط کافیست ایمیل خود که در هنگام انجام ثبت نام از آن استفاده کرده اید + کد کاربری که در قسمت بالا سمت چپ پروفایل هر دانشجو قرار دارد به عنوان پسورد در روز شروع کلاسها وارد بفرمایید.

 

 

 

 تقویم آموزشی کلاسهای زبان:

 

امتحان استرنی B2/Cills:

متقاضیانی که امکان شرکت در دوره های مدرسه را ندارند، می توانند در امتحان استرنی سطح B2 شرکت کنند. این امتحان نیز از طرف دانشگاه زبانهای خارجی Siena برگزار می شود که ثبت نام آن معمولا 40 روز قبل از تاریخ امتحان بصورت آنلاین از طریق سایت زیر و یا اعلام تاریخ آن در کانال تلگرام مدرسه انجام می گردد.

WWW.SITENROL.COM

زمان برگزاری این امتحان 3 بار در سال در ماه های خرداد، شهریور و آذر می باشد. ( در شرایط اضطراری کووید19 امکان جابجایی تاریخ ثبت نام و یا برگزاری امتحانات می باشد.)

این امتحان یک بار نیز در اسفند ماه برگزار می شود که شرط شرکت در این امتحان گذراندن حداقل یک مهارت در امتحانات برگزار شده در خرداد، شهریور و آذر ماه می باشد.

 برای قبولی در این امتحان متقاضی باید موفق به کسب حداقل نمره 11 در هر یک از مهارتهای امتحان شود. ( امتحان شفاهی – درک مطلب – امتحان شنیداری – گرامر و نگارش).

منابع امتحان: اسپرسو 1 تا 4 + Dizionario di Base که امکان تهیه آن را از مدرسه ایتالیایی خواهید داشت.

برای شرکت در امتحانات C1, C2  خرداد و یا آذر ماه از طریق ایمیل مدرسه با ما در تماس باشید. info@sitenrol.com

 

ثبت نام آزمون استرنی آذرماه 1400:

 

تاریخ ثبت نام امتحان استرنی 1401 بعد از ایام نوروز اعلام خواهد شد.

 

 

آدرس ما در تلگرام  https://t.me/SIPDV       

 

اطلاعیه ی مهم : مدرسه ایتالیایی تهران در شرایط اضطراری کووید19 دریافت نتایج چیلز در مدت 1 ماه تا یکماه و نیم را تضمین نمی کند و همچنین ثبت نام به موقع و برگزاری امتحانات در تاریخ های تعیین شده نیز به شرایط کووید19 در کل کشور بستگی خواهد داشت.

 

 

 

 

هزینه امتحان استرنی:40.000.000  ریال

هزینه امتحان جبرانی 3 و یا 4 مهارت :35.000.000  ریال

هزینه ی امتحان جبرانی 1 و یا 2 مهارت : 18.000.000 ریال

پرداخت کننده: نام دانشجوی متقاضی

 

 

 

 

 امتحان B1- CITTADINANZA:

با توجه به قوانین وضع شده در کشور ایتالیا متقاضیانی که در حال انجام اقدامات لازم برای اخذ اقامت و یا پاسپورت کشور ایتالیا هستند، نیاز به مدرک B1 – CITTADINANZA  خواهند داشت. مدرسه ایتالیایی تهران تنها مرکز رسمی برگزاری این امتحانات در ایران می باشد.

         جهت ثبت نام ( حداقل 40 روز قبل از تاریخ امتحان) با مدارک زیر به مدرسه مراجعه فرمایید:

کپی خوانا از صفحه اول پاسپورت + مبلغ 100 یورو هزینه امتحان + 6.000.000 ریال

برای تاریخ امتحانات کانال مدرسه را کنترل بفرمایید. 

آدرس ما در تلگرام  https://t.me/SIPDV       

 

دوره های آلفا تست و اطلاعات عمومی/ مکالمه:

مدرسه ایتالیایی تهران کلاسهای آلفاتست پزشکی/ دندانپزشکی/ دامپزشکی، معماری/ مهندسی و اطلاعات عمومی/ مکالمه برگزار می کند .  کلاسهای فوق به دانشجویان سطح B1 , B2  که قصد تحصیل در این رشته ها را دارند توصیه می شود. در حال حاضر تاریخی برای این کلاسها در نظر گرفته نشده و در صورت برگزاری از طریق سایت و کانال مدرسه اطلاع رسانی می شود.

نحوه سفارش و هزینه کتابهای آلفا تست :

برای سفارش کتابهای آلفاتست هزینه را واریز کرده و فیش واریزی، نام و نام خانوادگی و شماره تماس خود را به ایمیل زیر ازسال بفرمایید.

info@sitenrol.com

 

شماره کارت مدرسه جهت واریز هزینه کتابهای آلفاتست:

شماره کارت مدرسه جهت واریز هزینه کتابها: 5022 2913 0660 3141

آنجلا دی جوانی رومانو

مدت زمان آماده سازی از 5 تا 7 روز کاری

 

 

قیمت به ریال

آلفاتست

7.380.000

پزشکی

3.005.000

معماری

3.245.000

مهندسی

5.895.000

بهداشت و درمان

1.615.000

اطلاعات عمومی

 

 اخذ ویزای تحصیلی و مدارک ویزای تحصیلی دانشگاههای ایتالیایی زبان :

اصلی ترین شرط برای اخذ ویزای تحصیلی، دریافت مدرک زبان ایتالیایی می باشد که سطح آن هر ساله توسط کنسولگری ایتالیا پس از رایزنی با وزارت علوم و امور خارجه ایتالیا اعلام می گردد.

لازم به ذکر است که اخذ ویزای تحصیلی 100% نیست و دانشجو پس از گذراندن تمامی مراحل تعیین شده توسط کنسولگری و وزارت علوم ایتالیا و پذیرش در مصاحبه کنسولگری، موفق به اخذ ویزا خواهد شد.

 برای ثبت نام در دانشگاه های ایتالیا مدرک پایان 12 سال تحصیلی الزامی است.  ( مدرک دیپلم + پیش دانشگاهی و یا در صورت نداشتن مدرک پیش دانشگاهی مدرک فوق دیپلم برای متقاضیان دوره های کارشناسی و مدرک لیسانس برای دوره های کارشناسی ارشد)

درخواست ویزا برای هر دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس فقط به زبان ایتالیایی از طریق مدرسه امکانپذیر می باشد.

مدارک تحصیلی و ویزا از طریق لینک زیر قابل مشاهده هستند:

 https://ambteheran.esteri.it/ambasciata_teheran/fa/ambasciata/news/news/2021/05/procedure-per-il-rilascio-del-visto.html

 

آدرس مدرسه : خیابان لواسانی (فرمانیه) – نبش خیابان سعیدی – پلاک 47

Email: info@sitenrol.com

Tel : 02122807580 ( 16-18هر روز از ساعت )

  آدرس ما در تلگرام https://t.me/SIPDV

 

“مدرسه ایتالیایی امور مربوط به نحوه ی دریافت ویزا و تعیین وقت جهت اخذ ویزای تحصیلی را فقط با اعلام و دستور هر ساله ی کنسولگری ایتالیا در تهران اعلام و برای بورسیه های تحصیلی هیچ اقدامی انجام نمیدهد.”

 “تمامی مراحل مربوط به دریافت ویزای تحصیلی توسط کنسولگری ایتالیا در تهران انجام می شود.”