ترم های آموزش زبان ایتالیایی پاییز/ زمستان 1402

در این ترم کلاس ها فقط به صورت آنلاین برگزار می شوند.

امتحانات میان ترم و پایان ترم به صورت حضوری برگزار می شوند.

دوره های زبان مدرسه ایتالیایی تهران از ترمهای QCER پیروی می کنند.

به زبان انگلیسی Common European Framework of Reference for Languages (CEFR) – که سیستمی تشریحی است برای ارزشیابی مهارت ها و توانایی های افرادی که یک زبان خارجی اروپایی را مطالعه می کنند.

ترم های ششگانه (A1-A2-B1-B2-C1-C2) در تمام اروپا و در قاره های دیگر به عنوان معیار و مرجع اساتید زبان جهت آماده سازی مواد درسی و تعیین سطح زبان، مورد استفاده قرار می گیرند.

در حال حاضر 5 ترم A1,A2,B1,B2,C1 ، و همچنین دوره مکالمه + اطلاعات عمومی و دوره ی آلفاتست پزشکی در مدرسه ایتالیایی برگزار می شود.  دانشجویان پس از گذراندن تمامی ترم ها و قبولی در آزمون پایانی سطح B2 و یا در صورت شرکت و قبولی در آزمون استرنی سطح B2/CILS امکان درخواست ویزای تحصیلی را خواهند داشت.

امتحانات پایانی ترمهایA1,A2,B1  توسط مدرسه طراحی و ارزشیابی می شوند.

امتحان سطح B2/Cils توسط دانشگاه زبانهای خارجی Siena در مدرسه ایتالیایی که تنها نماینده ی رسمی این دانشگاه در ایران است، برگزار می شود. مدرک CILS مدرکی رسمی است که سطح شناخت و توانایی فرد از زبان ایتالیایی را با روش های علمی ارزیابی می کند.

امتحان سطح C1/ Cils  نیز توسط دانشگاه زبانهای خارجی Siena  در دو ماه خرداد و آذر ماه برگزار خواهد شد و پس از اتمام دوره دانشجو در صورت تمایل با پرداخت هزینه ی آن، 160 یورو، امکان شرکت در یکی از تاریخ ها را خواهد داشت. ( هزینه ی امتحان مستقل از هزینه ی دوره است).

ترم ها، روزها و ساعات برگزاری:

در مدرسه ایتالیایی، ترم های 5 ماهه بهاره (فروردین تا شهریور) و پاییزه (مهر تا اسفند) در روزهای زوج و یا فرد و همچنین در روزهای جمعه برگزار می شود. ( برنامه ریزی و تصمیم گیری در مورد ساعات برگزاری دوره ها بر روی سایت مدرسه در آغاز ثبت نام مشخص خواهد بود.)

ترم ها: A1 و A2 مبتدی – B1 و B2 متوسط – C1 پیشرفته

دوره عادی ( 5 ماهه/ 120 ساعت – 3 جلسه ی 2 ساعته در هفته) : در طول دوره های عادی، امکان گذراندن یک ترم را در پنج ماه خواهید داشت. (A1), (A2), (B1), (B2),(C1)

دوره فشرده ( 5 ماهه/ 180 ساعت – 3 جلسه ی 3 ساعته در هفته) : در طول دوره های فشرده، امکان گذراندن دو ترم را در پنج ماه خواهید داشت. در اواسط دوره فشرده، امتحان میان ترم برگزار می‌گردد و پس از آن بدون وقفه ترم بعدی آغاز می‌شود.  (A1/A2) ، (B1/B2)

دوره فشرده نوبت صبح (A1/A2)  (B1/B2)( 5 ماهه/ 180 ساعت – 3 جلسه ی 3 ساعته در هفته) : در طول دوره های فشرده، امکان گذراندن دو ترم را در پنج و ماه نیم خواهید داشت. در اواسط دوره فشرده، امتحان میان ترم برگزار می گردد و پس از آن بدون وقفه ترم بعدی آغاز می شود.

دوره عادی روزهای جمعه  (A1) (A2) ( 5 ماهه/ 120 ساعت – 20 جلسه ی 6 ساعته) : در طول دوره های عادی روزهای جمعه، امکان گذراندن یک ترم را خواهید داشت.

دوره‌های اطلاعات عمومی/ مکالمه 1 و 2 ( 5 ماهه/ 120 ساعت – 40 جلسه ی 3 ساعته، دو روز در هفته) حداقل مدرک زبان جهت ثبت نام B1 ,  و یا B2

دوره ی آمادگی امتحانات چیلز B2  (2 ماه و نیم/ 80 ساعت – 26 جلسه ی 3 ساعته و 1 جلسه ی دو ساعته، دو روز در هفته) در طول این دوره شرکت کنندگان با  نحوه برگزاری آزمون، حل نمونه سوالات و پر کردن پاسخنامه آشنا خواهند شد و در این دوره تدریس مباحث کتابها انجام نخواهد شد)  ثبت نام در این دوره داشتن حداقل سطح B1, و یا B2 می‌باشد.

تفاوت دوره ی فشرده و دوره ی عادی: در طول دوره فشرده دو کتاب در مدت پنج ماه تدریس می‌شوند. حجم دروس و سرعت دوره  نسبت به یک ترم عادی که در طول 5 ماه فقط یک کتاب در آن تدریس می شود؛ بسیار بالاتر است. در صورتی که متقاضیان ثبت نام زمان کافی برای شرکت در دوره‌های فشرده را ندارند، پیشنهاد ما به شما گذراندن یک دوره عادی است. خواهشمندیم در تصمیم‌گیری برای انتخاب دوره عادی و یا فشرده دقت لازم را انجام دهید، بعد از ثبت نام امکان جابه جایی وجود نخواهد داشت.

3 روز در هفته (روزهای زوج و فرد) و دوره ی عادی روزهای جمعه

دوره های عادی

دوره های فشرده

17:00 – 15:00

13:00 – 10:00

19:30 – 17:30

17:00 – 14:00

جمعه ها 17:00 – 11:00

20:30 – 17:30

دوره مکالمه و اطلاعات عمومی

دوره‌های مکالمه و اطلاعات عمومی 2

شنبه و چهارشنبه

17:00 – 14:00

دوره‌های مکالمه و اطلاعات عمومی 1

یکشنبه و سه‌شنبه

19:00 – 16:00

دوره آمادگی امتحانات چیلز B2

 

دوره‌ آمادگی امتحانات چیلز B2

شنبه و دوشنبه

14:00 – 10:00

یکشنبه و سه شنبه

21:00 – 17:00

 شرایط و نحوه ثبت نام، هزینه دوره‌ها:

 

شرط اولیه ثبت‌نام در دوره‌های زبان مدرسه ایتالیایی، داشتن 18 سال سن و یا تحصیل در دوازدهمین سال دبیرستان می‌باشد.

این ثبت نام، دو بار در سال در ماه‌های اسفند و شهریور بصورت آنلاین از طریق سایت WWW.SITENROL.COM انجام می‌شود.

جهت ثبت نام در ترم های A1  عادی و A1 + A2  فشرده پاییز/زمستان 1402، از 11 شهریورماه تا 11 مهرماه 1402 فقط از طریق سایت WWW.SITENROL.COM اقدام بفرمایید. متقاضیان ثبت‌نام ترم‌‌‌های بالاتر می‌توانند پس از اعلام نتایج و از تاریخ 21 شهریورماه تا 11 مهرماه اقدامات لازم جهت ثبت نام را از طریق همان سایت انجام دهند.

 لازم است متقاضیان پس از ثبت‌نام اینترنتی و پرداخت از طریق درگاه بانکی سایت، رسید ثبت‌نام اینترنتی و کپی خوانا از مدارک شناسایی ( شناسنامه، کارت ملی و یا پاسپورت) خود را به آدرس ایمیل زیر تا تاریخ 12 مهر‌ماه ساعت 15:00 ارسال بفرمایند. در صورت عدم ارسال مدارک  به ایمیل زیر در زمان تعیین شده، مدرسه هیچ گونه مسئولیتی را نمی پذیرد و دریافت اطلاعات، پیگیری زمان‌بندی ثبت‌نام و شروع دوره‌ها فقط متوجه متقاضی است.

info@sitenrol.com

جهت ثبت‌نام آنلاین کد ملی و اسکن عکس خود را از قبل آماده داشته باشید و نام و نام خانوادگی و تمامی اطلاعات خود را فقط به لاتین ( انگیسی) و در قسمت‌های ستاره‌دار و به طور دقیق مطابق گذرنامه وارد سیستم نمایید. اسکن عکس باید دارای زمینه روشن، در ابعاد 300 ×300، با کیفیت 300dpi  و حداکثر حجم 200 کیلوبایت باشد و پس از انجام مراحل ثبت نام و با ورود دوباره در پنل کاربری امکان آپلود آن را خواهید داشت.(در زمان انجام ثبت نام اول کلاس و ساعت خود را انتخاب و پس از آن اقدام به وارد کردن اطلاعات شخصی خود بفرمایید.)

 

هزینه دوره فشرده :50.000.000 ریال

هزینه دوره عادی: 45.000.000 ریال

هزینه دوره اطلاعات عمومی و مکالمه 1و 2: 45.000.000 ریال

دوره آمادگی چیلز بی 2: 20.000.000 ریال

 

در صورت بروز هرگونه مشکل در هنگام ثبت نام، با ایمیل زیر در ارتباط باشید.

info@sitenrol.com

تنها در روز شروع کلاس هر دانشجو امکان ورود به برنامه ادوبی کانکت (Adobe Connect) را خواهد داشت. برای ورود به برنامه ایمیل ثبت شده در سایت ثبت نام را در قسمت username و نام کاربری 6 رقمی را در قسمت پسورد وارد بفرمایید.

ترم‌های مدرسه ایتالیایی تهران

تاریخ شروع ترم‌ها

فشرده، عادی

20 و 22 مهرماه

اطلاعات عمومی و مکالمه 1و 2 – دوره ی آمادگی امتحانات چیلز B2

22 و 23 مهرماه

روزهای جمعه

21 مهرماه

 

 

اساسنامه دوره‌های آنلاین مدرسه ایتالیایی تهران ” پیترو دلا واله“

 

1- از تمام دانشجویان تقاضا می شود که با سعی و تلاش فراوان و پشتکار در کلاسهای آنلاین حضور یابند و قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت فرمایند.

2- تاخیر در کلاس حداکثر تا 15 دقیقه مجاز می باشد و حضور با تاخیر در کلاس پس از مدت تعیین شده غیبت محسوب خواهد شد.

3- پس از ثبت نام تغییر روز و ساعت به هیچ عنوان مقدور نیست. (فقط در موارد خاص و با ارائه گواهی از دانشگاه و یا محل کار و در صورت تداخل کلاسها با ساعات کاری و دانشگاه و پس از تصمیم گیری نهایی کمیسیون مدرسه امکان تغییر کلاس خواهد بود.)

4- دانشجویانی که بیش از 10 جلسه غیبت داشته باشند، امکان شرکت در امتحانات میان‌ترم و پایان‌ترم را نخواهند داشت.

5- انصراف و کنسل کردن کلاسها فقط پیش از شروع دوره‌ها و با کسر 50% از کل مبلغ دریافتی و کارمزد بانک امکانپذیر می باشد. دانشجویانی که با تاخیر و خارج از زمان پیش بینی شده جهت ثبت نام اقدام می‌کنند امکان انصراف از دوره‌ها را نخواهند داشت.استرداد شهریه حداقل یکماه زمان می‌برد.( در صورت عدم شرکت شما در کلاس‌ها به هیچ دلیل  استرداد شهریه و یا انتقال به ترم بعدی امکانپذیر نخواهد بود.)

6- اخذ مدرک زبان که سطح آن هر ساله توسط کنسولگری ایتالیا اعلام می شود اولین شرط جهت اقدام اخذ ویزای تحصیلی می باشد. لازم به ذکر است که اخذ ویزای تحصیلی 100% نیست و دانشجو پس گذراندن تمامی مراحل تعیین شده توسط کنسولگری و وزارت علوم ایتالیا و پذیرش در مصاحبه کنسولگری و در صورت قبولی در تمامی مراحل موفق به اخذ ویزا خواهد شد.
7- تمامی دانشجویان جهت شرکت در کلاسها موظف به داشتن کامپیوتر(استفاده از تبلت و موبایل امکانپذیر نیست)، دوربین، میکروفن و اتصال اینترنت مناسب (حداقل 2 مگابیت) در طول جلسات کلاسها هستند. در صورت عدم همکاری با اساتید مسئله به مدرسه گزارش و پیگیری لازم انجام خواهد شد. از شما خواهشمندیم از ضبط کلاسها جدا خودداری بفرمایید.

*** در صورت نقض ضوابط انضباطی و اخلاقی موسسه و پس از سه تذکر شفاهی به دانشجو مدرسه ایتالیایی می تواند مانع شرکت دانشجویان در کلاسهای زبان شود.

8- مدرسه ایتالیایی تهران دریافت نتایج امتحانات چیلز را در بازه ی زمانی 1 ماه و نیم تضمین نمی کند و ثبت نام و برگزاری امتحانات در تاریخ های تعیین شده توسط دانشگاه نیز بستگی به تصمیم مدرسه دارد.

9- تاریخ امتحانات میان ترم (دوره های فشرده) و پایان ترم (تمامی ترم ها)  توسط مدرسه تعیین و به صورت حضوری با در نظر داشتن شرایط در کل کشور برگزار خواهد شد.

10- در طول ترم پاییز و زمستان 1402، دریافت کتاب از مدرسه امکانپذیر نیست و فقط فایل پی دی اف  آن توسط اساتید در اختیار دانشجویان بعد از شروع دوره ها قرار خواهد گرفت. ( شامل کتاب‌های اطلاعات عمومی نمی شود.)

11- تمامی دانشجویان موظف به دنبال کردن کانال رسمی مدرسه ی ایتالیایی در تلگرام می باشند زیرا تمامی اطلاع رسانی ها از طریق این کانال انجام می شود.

12- کارمزد پرداخت اینترنتی به هزینه‌های دوره اضافه خواهد شد.( بین 3 تا 15 هزار تومان)

آدرس ما در تلگرام

https://t.me/SIPDV

 شرایط اخذ و مدارک ویزای تحصیلی دانشگاه‌های کشور ایتالیا:

اصلی ترین شرط برای اخذ ویزای تحصیلی، دریافت مدرک زبان ایتالیایی می باشد که سطح آن هر ساله توسط کنسولگری ایتالیا پس از رایزنی با وزارت علوم و امور خارجه ایتالیا اعلام می گردد.(در حال حاضر دارا بودن مدرک بی 2 چیلز)

لازم به ذکر است که اخذ ویزای تحصیلی 100% نیست و دانشجو پس از گذراندن تمامی مراحل تعیین شده توسط کنسولگری و وزارت علوم ایتالیا و پذیرش در مصاحبه کنسولگری، موفق به اخذ ویزا خواهد شد.

 برای ثبت نام در دانشگاه های ایتالیا مدرک پایان 12 سال تحصیلی الزامی است.  ( مدرک دیپلم + پیش دانشگاهی و یا در صورت نداشتن مدرک پیش دانشگاهی مدرک فوق دیپلم برای متقاضیان دوره های کارشناسی و مدرک لیسانس برای دوره های کارشناسی ارشد)

درخواست ویزا برای هر دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس فقط به زبان ایتالیایی از طریق مدرسه امکانپذیر می باشد.

مدارک تحصیلی و ویزا از طریق لینک زیر قابل مشاهده هستند:

https://ambteheran.esteri.it/ambasciata_teheran/fa/ambasciata/news/news/2023/05/studiare-in-italia-presentazione.html

آدرس مدرسه : خیابان لواسانی (فرمانیه) – نبش خیابان سعیدی – پلاک 47

Email: info@sitenrol.com

Tel : 22807580 ( 16-18هر روز از ساعت )

  آدرس ما در تلگرام https://t.me/SIPDV

“مدرسه ایتالیایی امور مربوط به نحوه ی دریافت ویزا و تعیین وقت جهت اخذ ویزای تحصیلی را فقط با اعلام و دستور هر ساله ی کنسولگری ایتالیا در تهران اعلام و برای بورسیه های تحصیلی هیچ اقدامی انجام نمیدهد.”

 “تمامی مراحل مربوط به دریافت ویزای تحصیلی توسط کنسولگری ایتالیا در تهران انجام می شود.”‌

 

Courses Types Tehran Italian School