دوره های آموزش زبان ایتالیایی پاییز و زمستان 1401

در این ترم کلاس ها به صورت آنلاین برگزار می شوند.

امتحانات پایان ترم به صورت حضوری برگزار می شوند.

دوره های زبان مدرسه ایتالیایی تهران از ترمهای QCER پیروی می کنند.

به زبان انگلیسی Common European Framework of Reference for Languages (CEFR)  – که سیستمی تشریحی است برای ارزشیابی مهارت ها و توانایی های افرادی که یک زبان خارجی اروپایی را مطالعه می کنند.

ترم های ششگانه (A1-A2-B1-B2-C1-C2) در تمام اروپا و در قاره های دیگر به عنوان معیار و مرجع اساتید زبان جهت آماده سازی مواد درسی و تعیین سطح زبان، مورد استفاده قرار می گیرند.

در حال حاضر 4 ترم A1,A2,B1,B2,C1 ، دوره مکالمه + اطلاعات عمومی و دوره ی آلفاتست پزشکی در مدرسه ایتالیایی برگزار می شود.  دانشجویان پس از گذراندن تمامی ترم ها و قبولی در تمامی امتحانات پایان ترم و یا در صورت شرکت و قبولی در آزمون استرنی سطح B2/CILS امکان درخواست ویزای تحصیلی را خواهند داشت .

امتحانات پایانی ترمهایA1,A2,B1  توسط مدرسه طراحی و ارزشیابی می شوند.

امتحان سطح B2/Cils توسط دانشگاه زبانهای خارجی Siena در مدرسه ایتالیایی که تنها نماینده ی رسمی این دانشگاه در ایران است، برگزار می شود. مدرک CILS مدرکی رسمی است که سطح شناخت و توانایی فرد از زبان ایتالیایی را با روش های علمی ارزیابی می کند.

امتحان سطح C1/ Cils  نیز توسط دانشگاه زبانهای خارجی Siena  در دو ماه خرداد و آذر ماه برگزار خواهد شد و پس از اتمام دوره دانشجو در صورت تمایل با پرداخت هزینه ی آن، 160 یورو، امکان شرکت در یکی از تاریخ ها را خواهد داشت. ( هزینه ی امتحان مستقل از هزینه ی دوره است).

ترم ها، روزها و ساعات برگزاری:

در مدرسه ایتالیایی، ترم های 5 ماهه بهاره (فروردین تا شهریور) و پاییزه (مهر تا اسفند) در روزهای زوج و یا فرد و همچنین در روزهای جمعه برگزار می شود. ( برنامه ریزی و تصمیم گیری در مورد ساعات برگزاری دوره ها بر روی سایت مدرسه در زمان شروع ثبت نام مشخص خواهد بود.)

ترم ها:   A1 و A2  مبتدی –  B1  و B2  متوسط – C1  پیشرفته

دوره عادی ( 5 ماهه/ 120 ساعت – 3 جلسه ی 2 ساعته در هفته) : در طول دوره های عادی، امکان گذراندن یک ترم را در پنج و ماه نیم خواهید داشت. (A1), (A2), (B1), (B2)

دوره فشرده ( 5 ماهه/ 180 ساعت – 3 جلسه ی 3 ساعته در هفته) : در طول دوره های فشرده، امکان گذراندن دو ترم را در پنج و ماه نیم خواهید داشت. در اواسط دوره ی فشرده، امتحان میان ترم برگزار می گردد و پس از آن بدون وقفه ترم بعدی آغاز می شود.  (A1/A2) ، (B1/B2)

دوره فشرده نوبت صبح (A1/A2)  (B1/B2)( 5 ماهه/ 180 ساعت – 3 جلسه ی 3 ساعته در هفته) : در طول دوره های فشرده، امکان گذراندن دو ترم را در پنج و ماه نیم خواهید داشت. در اواسط دوره فشرده، امتحان میان ترم برگزار می گردد و پس از آن بدون وقفه ترم بعدی آغاز می شود.  

دوره عادی روزهای جمعه  (A1) (A2)  (C1) (B2) (B1)( 5 ماهه/ 120 ساعت – 20 جلسه ی 6 ساعته) : در طول دوره های عادی روزهای جمعه، امکان گذراندن یک ترم را خواهید داشت.

دوره های اطلاعات عمومی/ مکالمه ( 5 ماهه/ 120 ساعت – 40 جلسه ی 3 ساعته، دو روز در هفته) حداقل مدرک زبان جهت ثبت نام B1 ,  و یا B2

 

دوره ی آلفاتست پزشکی (2 ماه و نیم/ 80 ساعت – 60 ساعت آن به دروس زیست و شیمی و 20 ساعت آن به دروس ریاضی و فیزیک اختصاص داده می شود، دو روز در هفته)

 

تفاوت دوره ی فشرده و دوره ی عادی: در طول دوره ی فشرده دو کتاب تدریس می شود و تدریس هر کتاب با سرعت بسیار بالاتری نسبت به یک دوره ی عادی که در طول 5 ماه و نیم فقط یک کتاب در آن تدریس می شود است. در صورتی که متقاضیان ثبت نام زمان کافی برای شرکت در دوره های فشرده را ندارند، پیشنهاد ما به شما گذراندن یک دوره ی عادی ست. خواهشمندیم در تصمیم گیری برای انتخاب دوره ی عادی و یا فشرده دقت لازم را انجام دهید، بعد از ثبت نام امکان جابه جایی وجود نخواهد داشت.

3 روز در هفته (روزهای زوج و فرد)

دوره های عادی

دوره های فشرده

15:00 – 17:00

10:00 – 13:00

17:30 – 19:30

14:00 – 17:00

جمعه ها 11:00 – 17:00

17:30 – 20:30

دوره ی مکالمه و اطلاعات عمومی

دوره های مکالمه و اطلاعات عمومی

شنبه و چهارشنبه

14:00 – 17:00

دوره های مکالمه و اطلاعات عمومی

یکشنبه و سه شنبه

16:00 – 19:00

دوره ی آلفاتست پزشکی

سه شنبه و پنجشنبه

14:00 – 17:00

 شرایط و نحوه ثبت نام، هزینه ی دوره ها:

برای شرکت در دوره های زبان مدرسه ایتالیایی، متقاضیان باید 12 سال تحصیل خود را به پایان رسانده و یا در حال تحصیل در آخرین سال دبیرستان باشند.

این ثبت نام، دو بار در سال در ماه های اسفند و شهریور بصورت آنلاین از طریق سایت زیر انجام می شود.

WWW.SITENROL.COM

جهت ثبت نام در ترم های A1  عادی و A1 + A2  فشرده پاییز و زمستان 1401،  از تاریخ  8 شهریور تا 6 مهرماه 1401 از طریق سایت مدرسه اقدام فرمایید.

متقاضیان ثبت نام سایر ترم ها می توانند پس از اعلام نتایج اقدامات لازم جهت ثبت نام را از طریق سایت انجام دهند.

WWW.SITENROL.COM

 لازم است متقاضیان پس از ثبت نام اینترنتی و پرداخت از طریق درگاه بانکی سایت ، رسید ثبت نام اینترنتی و کپی خوانا از مدرک شناسایی ( شناسنامه، کارت ملی و یا پاسپورت) خود را به آدرس ایمیل زیر تا تاریخ 7 مهرماه 1401 ساعت  12 ظهر ارسال بفرمایند.

info@sitenrol.com

جهت ثبت نام آنلاین کد ملی و اسکن عکس خود را از قبل آماده داشته باشید و نام و نام خانوادگی  و تمامی اطلاعات خود را فقط به لاتین ( انگیسی) و در قسمت های ستاره دار و دقیقا مطابق گذرنامه وارد سیستم نمایید. اسکن عکس باید دارای زمینه روشن، در ابعاد 300 در300 ، با کیفیت 300dpi  و حداکثر حجم 200 کیلوبایت باشد و پس از انجام مراحل ثبت نام و با ورود دوباره در پنل کاربری امکان آپلود آن را خواهید داشت. (در زمان انجام ثبت نام اول کلاس و ساعت خود را انتخاب و پس از آن اقدام به وارد کردن اطلاعات شخصی خود بفرمایید.)

 

هزینه دوره فشرده : 45.000.000 ریال

هزینه دوره عادی: 40.000.000 ریال

هزینه دوره اطلاعات عمومی و مکالمه:

40.000.000 ریال

در صورت بروز هرگونه مشکل در هنگام ثبت نام، با ایمیل زیر در ارتباط باشید.

info@sitenrol.com

تنها در روز شروع کلاس هر دانشجو امکان ورود به برنامه ی ادوبی کانکت ( Adobe Connect)

 را خواهد داشت. برای ورود به برنامه ایمیل ثبت شده در سایت ثبت نام را در قسمت یوزرنیم و نام کاربری 6 رقمی را در قسمت پسورد وارد بفرمایید.

اطلاعیه مهم، شروع دوره های آنلاین زبان ایتالیایی: 

به اطلاع شما عزیزان میرسانیم که دوره های زبان آنلاین ایتالیایی با تاخیر و‌ در تاریخ های در زیر تعیین شده جهت اطمینان از بهبود وضعیت اینترنت در کل کشور برگزار خواهند شد. 

لازم به ذکر است که جلسات از دست رفته در طول ترم جبران خواهند شد. 

پیشاپیش از صبر و شکیبایی شما سپاسگزاریم.

شروع ترمهای پاییز/زمستان ۱۴۰۱: 

ترمهای فشرده و عادی 

روز فرد ۲۱ مهرماه

روز زوج ۲۰ مهرماه 

دوره ی مکالمه/اطلاعات عمومی 

روز زوج ۲۰ مهرماه 

روز فرد ۲۴ مهرماه 

دوره های روزهای جمعه ( تغییری نمی کند) 

۲۲ مهرماه

 
 

اساسنامه دوره های آنلاین مدرسه ایتالیایی تهران ” پیترو دلا واله“

1- از تمام دانشجویان تقاضا می شود که با سعی و تلاش فراوان و پشتکار در کلاسهای آنلاین حضور یابند و قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت فرمایند.

2- تاخیر در کلاس حداکثر تا 15 دقیقه مجاز می باشد و حضور با تاخیر در کلاس پس از مدت تعیین شده غیبت محسوب خواهد شد.

3- پس از ثبت نام تغییر روز و ساعت به هیچ عنوان مقدور نیست. (فقط در موارد خاص و با ارائه گواهی از دانشگاه و یا محل کار و در صورت تداخل کلاسها با ساعات کاری و دانشگاه و پس از تصمیم گیری نهایی کمیسیون مدرسه امکان تغییر کلاس خواهد بود.)

4- دانشجویانی که بیش از 10 جلسه غیبت داشته باشند، امکان شرکت در امتحانات پایانی ترم را نخواهند داشت.

5- انصراف و کنسل کردن کلاسها فقط پیش و در طول یک هفته ی اول آن (از زمان شروع رسمی دوره ها) با کسر 50% از کل مبلغ دریافتی و با کاهش هزینه ی کتابها و کارمزد بانک امکانپذیر می باشد. دانشجویانی که با تاخیر و خارج از زمان پیش بینی شده جهت ثبت نام اقدام می کنند امکان انصراف از دوره ها را نخواهند داشت. استرداد شهریه حداقل یکماه زمان می برد. ( در صورت عدم شرکت شما در کلاسها به هیچ دلیل بعد از زمان تعیین شده استرداد شهریه و انتقال به ترم بعدی انجامپذیر نخواهد بود)

6- اخذ مدرک زبان که سطح آن هر ساله توسط کنسولگری ایتالیا اعلام می شود اولین شرط جهت اقدام اخذ ویزای تحصیلی می باشد. لازم به ذکر است که اخذ ویزای تحصیلی 100% نیست و دانشجو پس گذراندن تمامی مراحل تعیین شده توسط کنسولگری و وزارت علوم ایتالیا و پذیرش در مصاحبه کنسولگری و در صورت قبولی در تمامی مراحل موفق به اخذ ویزا خواهد شد.

7- تمامی دانشجویان پس از شروع کلاسها موظف به داشتن کامپیوتر، دوربین، میکروفن و اتصال اینترنت مناسب (حداقل 2 مگابیت) در طول جلسات کلاسها هستند. در صورت عدم همکاری با اساتید مسئله به مدرسه گزارش و پیگیری لازم انجام  خواهد شد. از شما خواهشمندیم از ضبط کلاسها جدا خودداری بفرمایید.

*** در صورت نقض ضوابط انضباطی و اخلاقی موسسه و پس از سه تذکر شفاهی به دانشجو مدرسه ایتالیایی می تواند مانع شرکت دانشجویان در کلاسهای زبان شود.

8- مدرسه ایتالیایی تهران دریافت نتایج امتحانات چیلز را در بازه ی زمانی 1 ماه و نیم تضمین نمی کند و ثبت نام و برگزاری امتحانات در تاریخ های تعیین شده توسط دانشگاه نیز بستگی به تصمیم مدرسه دارد.

9- تاریخ امتحانات توسط مدرسه در طول هفته ی پایانی کلاسها برای ترمهای A1  تا B1 و در دو روز آخر کلاسها برای سطح B2 CILS  تعیین و به صورت حضوری با در نظر داشتن شرایط کرونا در کل کشور برگزار خواهد شد.  امتحانات میان ترم دوره های فشرده بصورت آنلاین برگزار خواهد شد.

10- کتابهای دوره های زبان توسط مدرسه تهیه و در صورت درخواست امکان دریافت آنها از طریق مدرسه در تاریخ های تعیین شده خواهد بود.

11- تمامی دانشجویان موظف به دنبال کردن کانال رسمی مدرسه ی ایتالیایی در تلگرام می باشند زیرا تمامی اطلاع رسانی ها از طریق این کانال انجام می شود.

آدرس ما در تلگرام

https://t.me/SIPDV

 

  تقویم آموزشی کلاسهای زبان:

Calendario.LEZIONI.Ottobre.2022.Marzo.2023

Calendario.LEZIONI.venerdì.Ottobre.2022.Marzo.2023

Calendario.Conversazione.cult.Ottobre.2022.Marzo.2023

امتحان استرنی B2/Cills:

متقاضیانی که امکان شرکت در دوره های مدرسه را ندارند، می توانند در امتحان استرنی سطح B2 شرکت کنند. این امتحان توسط دانشگاه زبانهای خارجی Siena در مدرسه ی ایتالیایی که تنها نماینده ی رسمی این دانشگاه در ایران است برگزار می شود. ثبت نام این آزمون معمولا 2 ماه پیش از برگزاری آن از طریق سایت و کانال رسمی تلگرام مدرسه ی ایتالیایی اعلام می شود.

WWW.SITENROL.COM

زمان برگزاری این امتحان 2 بار در سال در ماه های خرداد، آذر برای تمامی متقضیان می باشد. ( در شرایط اضطراری کووید19 امکان جابجایی تاریخ ثبت نام و یا برگزاری امتحانات می باشد.)

این امتحان در ماههای شهریور و اسفند نیز برای دانشجویان در حال تحصیل در دوره ها برگزار می شود و شرکت دیگر متقاضیان در این دو تاریخ بستگی به تصمیم مدرسه ی ایتالیایی جهت انجام ثبت نام در این آزمونها دارد.

 برای قبولی در این امتحان متقاضی باید موفق به کسب حداقل نمره ی 11 در هر یک از مهارتهای امتحان شود. ( امتحان شفاهی – درک مطلب – امتحان شنیداری – گرامر و نگارش).

منابع امتحان: اسپرسو 1 تا 4 + Dizionario di Base که امکان تهیه آن را از مدرسه ایتالیایی خواهید داشت.

برای شرکت در امتحانات C1, C2  خرداد و یا آذر ماه از طریق ایمیل مدرسه با ما در تماس باشید. ( مدارک لازم: کپی خوانا از صفحه اول پاسپورت + مبلغ 160 یورو هزینه امتحان + 6.000.000 ریال)

info@sitenrol.com

ثبت نام آزمون استرنی آذرماه 1401:

تاریخ ثبت نام امتحان استرنی از 19 مهرماه تا 8 آبان ماه  1401 به صورت آنلاین و از طریق سایت مدرسه انجام می شود. پس از انجام ثبت نام و پرداخت آنلاین از طریق سایت www.sitenrol.com برگه ی ثبت نام و کپی پاسپورت و یا در صورت نداشتن آن ترجمه غیر رسمی شناسنامه به زبان انگلیسی و یا ایتالیایی که این ترجمه باید روی سربرگ دارالترجمه و بدون تاییدیه ی دادگستری باشد را تا تاریخ 9 آبان ماه ساعت 12 ظهر از طریق ایمیل زیر ارسال بفرمایید.

 (ثبت نام تمدید نخواهد شد و روزها و ساعات برگزاری آزمون از طریق کانال رسمی مدرسه در تلگرام اعلام می گردد.)

info@sitenrol.com

هر دانشجو پس از انجام ثبت نام موظف است در تاریخ 11 آبان ماه لیست اسامی شرکت کنندگان در آزمون را در کانال رسمی مدرسه ی ایتالیایی در تلگرام کنترل و در صورت عدم رویت نام خود و یا بروز هر گونه خطا در وارد کردن مشخصات مدرسه را از طریق ایمیل زیر مطلع کنند و پس از تاریخ 11 آبان ماه امکان ثبت نام جدید و تغییر در اطلاعات وارد شده نخواهد بود و مدرسه هیچ مسئولیتی را نمی پذیرد. امکان کنسلی و استرداد هزینه ی امتحان نیز پس از 11 آبان ماه نخواهد بود.

info@sitenrol.com

آدرس ما در تلگرام  https://t.me/SIPDV

اطلاعیه ی مهم : مدرسه ایتالیایی تهران دریافت نتایج امتحانات چیلز را در بازه ی زمان 1 ماه و نیم تضمین نمی کند و ثبت نام و برگزاری امتحانات در تاریخ های تعیین شده توسط دانشگاه نیز بستگی به تصمیم مدرسه دارد.

 

هزینه امتحان استرنی:50.000.000  ریال

 هزینه امتحان جبرانی 3 و یا 4 مهارت :40.000.000  ریال

هزینه ی امتحان جبرانی 1 و یا 2 مهارت : 25.000.000 ریال

 

 امتحان B1- CITTADINANZA:

با توجه به قوانین وضع شده در کشور ایتالیا متقاضیانی که در حال انجام اقدامات لازم برای اخذ اقامت و یا پاسپورت کشور ایتالیا هستند، نیاز به مدرک B1 – CITTADINANZA  خواهند داشت. مدرسه ایتالیایی تهران تنها مرکز رسمی برگزاری این امتحانات در ایران می باشد.

         جهت ثبت نام ( حداقل 40 روز قبل از تاریخ امتحان) با مدارک زیر به مدرسه مراجعه فرمایید:

مدارک لازم: کپی خوانا از صفحه اول پاسپورت + مبلغ 100 یورو هزینه امتحان + 6.000.000 ریال

برای تاریخ امتحانات کانال مدرسه را کنترل بفرمایید. 

آدرس ما در تلگرام  https://t.me/SIPDV

تاریخ های تقریبی برگزاری این امتحانات: 31 ماه می، 21 جولای، 20 اکتبر و 15 دسامبر خواهد بود.

دوره های آلفا تست و اطلاعات عمومی/ مکالمه:

مدرسه ایتالیایی تهران کلاسهای آلفاتست پزشکی/ دندانپزشکی/ دامپزشکی/ اطلاعات عمومی/ مکالمه برگزار می کند. کلاسهای فوق به دانشجویان سطح B1 , B2  که قصد تحصیل در این رشته ها را دارند توصیه می شود. در حال حاضر تاریخی برای این کلاسها در نظر گرفته نشده و در صورت برگزاری از طریق سایت و کانال مدرسه اطلاع رسانی می شود.

نحوه سفارش و هزینه کتابهای آلفا تست :

برای سفارش کتابهای آلفاتست هزینه را واریز کرده و فیش واریزی، نام و نام خانوادگی و شماره تماس خود را به ایمیل زیر ازسال بفرمایید.

info@sitenrol.com

شماره کارت مدرسه جهت واریز هزینه کتابهای آلفاتست:

5022-2913-0660-3141

آنجلا دی جوانی رومانو

مدت زمان آماده سازی از 5 تا 7 روز کاری

آلفاتست

قیمت به ریال

پزشکی

15.000.000

معماری

6.400.000

مهندسی

6.680.000

بهداشت و درمان

12.800.000

اطلاعات عمومی

3.300.000

 

 اخذ ویزای تحصیلی و مدارک ویزای تحصیلی دانشگاههای ایتالیایی زبان :

اصلی ترین شرط برای اخذ ویزای تحصیلی، دریافت مدرک زبان ایتالیایی می باشد که سطح آن هر ساله توسط کنسولگری ایتالیا پس از رایزنی با وزارت علوم و امور خارجه ایتالیا اعلام می گردد.

لازم به ذکر است که اخذ ویزای تحصیلی 100% نیست و دانشجو پس از گذراندن تمامی مراحل تعیین شده توسط کنسولگری و وزارت علوم ایتالیا و پذیرش در مصاحبه کنسولگری، موفق به اخذ ویزا خواهد شد.

 برای ثبت نام در دانشگاه های ایتالیا مدرک پایان 12 سال تحصیلی الزامی است.  ( مدرک دیپلم + پیش دانشگاهی و یا در صورت نداشتن مدرک پیش دانشگاهی مدرک فوق دیپلم برای متقاضیان دوره های کارشناسی و مدرک لیسانس برای دوره های کارشناسی ارشد)

درخواست ویزا برای هر دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس فقط به زبان ایتالیایی از طریق مدرسه امکانپذیر می باشد.

مدارک تحصیلی و ویزا از طریق لینک زیر قابل مشاهده هستند:

https://ambteheran.esteri.it/ambasciata_teheran/fa/ambasciata/news/news/2022/05/studiare-in-italia_0.html

آدرس مدرسه : خیابان لواسانی (فرمانیه) – نبش خیابان سعیدی – پلاک 47

Email: info@sitenrol.com

Tel : 22807580 ( 16-18هر روز از ساعت )

  آدرس ما در تلگرام https://t.me/SIPDV

سایت اصلی مدرسه ایتالیایی تهران: WWW.SCUOLAITALIANATEHRAN.COM

“مدرسه ایتالیایی امور مربوط به نحوه ی دریافت ویزا و تعیین وقت جهت اخذ ویزای تحصیلی را فقط با اعلام و دستور هر ساله ی کنسولگری ایتالیا در تهران اعلام و برای بورسیه های تحصیلی هیچ اقدامی انجام نمیدهد.”

 “تمامی مراحل مربوط به دریافت ویزای تحصیلی توسط کنسولگری ایتالیا در تهران انجام می شود.”

Courses Types Tehran Italian School
Italian Courses Types Tehran Italian School
Esterni Exam pricelist Tehran Italian School