دوره های آموزش زبان ایتالیایی بهار/ تابستان 1402

در این ترم کلاس ها به صورت آنلاین برگزار می شوند.

امتحانات میان ترم و پایان ترم به صورت حضوری برگزار می شوند.

دوره های زبان مدرسه ایتالیایی تهران از ترمهای QCER پیروی می کنند.

به زبان انگلیسی Common European Framework of Reference for Languages (CEFR)  – که سیستمی تشریحی است برای ارزشیابی مهارت ها و توانایی های افرادی که یک زبان خارجی اروپایی را مطالعه می کنند.

ترم های ششگانه (A1-A2-B1-B2-C1-C2) در تمام اروپا و در قاره های دیگر به عنوان معیار و مرجع اساتید زبان جهت آماده سازی مواد درسی و تعیین سطح زبان، مورد استفاده قرار می گیرند.

در حال حاضر 5 ترم A1,A2,B1,B2,C1 ، دوره مکالمه + اطلاعات عمومی و دوره ی آلفاتست پزشکی در مدرسه ایتالیایی برگزار می شود.  دانشجویان پس از گذراندن تمامی ترم ها و قبولی در تمامی امتحانات پایان ترم و یا در صورت شرکت و قبولی در آزمون استرنی سطح B2/CILS امکان درخواست ویزای تحصیلی را خواهند داشت .

امتحانات پایانی ترمهایA1,A2,B1  توسط مدرسه طراحی و ارزشیابی می شوند.

امتحان سطح B2/Cils توسط دانشگاه زبانهای خارجی Siena در مدرسه ایتالیایی که تنها نماینده ی رسمی این دانشگاه در ایران است، برگزار می شود. مدرک CILS مدرکی رسمی است که سطح شناخت و توانایی فرد از زبان ایتالیایی را با روش های علمی ارزیابی می کند.

امتحان سطح C1/ Cils  نیز توسط دانشگاه زبانهای خارجی Siena  در دو ماه خرداد و آذر ماه برگزار خواهد شد و پس از اتمام دوره دانشجو در صورت تمایل با پرداخت هزینه ی آن، 160 یورو، امکان شرکت در یکی از تاریخ ها را خواهد داشت. ( هزینه ی امتحان مستقل از هزینه ی دوره است).

ترم ها، روزها و ساعات برگزاری:

در مدرسه ایتالیایی، ترم های 5 ماهه بهاره (فروردین تا شهریور) و پاییزه (مهر تا اسفند) در روزهای زوج و یا فرد و همچنین در روزهای جمعه برگزار می شود. ( برنامه ریزی و تصمیم گیری در مورد ساعات برگزاری دوره ها بر روی سایت مدرسه در زمان شروع ثبت نام مشخص خواهد بود.)

ترم ها:   A1 و A2  مبتدی –  B1  و B2  متوسط – C1  پیشرفته

دوره عادی ( 5 ماهه/ 120 ساعت – 3 جلسه ی 2 ساعته در هفته) : در طول دوره های عادی، امکان گذراندن یک ترم را در پنج ماه خواهید داشت. (A1), (A2), (B1), (B2),(C1)

دوره فشرده ( 5 ماهه/ 180 ساعت – 3 جلسه ی 3 ساعته در هفته) : در طول دوره های فشرده، امکان گذراندن دو ترم را در پنج و ماه نیم خواهید داشت. در اواسط دوره ی فشرده، امتحان میان ترم برگزار می گردد و پس از آن بدون وقفه ترم بعدی آغاز می شود.  (A1/A2) ، (B1/B2)

دوره فشرده نوبت صبح (A1/A2)  (B1/B2)( 5 ماهه/ 180 ساعت – 3 جلسه ی 3 ساعته در هفته) : در طول دوره های فشرده، امکان گذراندن دو ترم را در پنج و ماه نیم خواهید داشت. در اواسط دوره فشرده، امتحان میان ترم برگزار می گردد و پس از آن بدون وقفه ترم بعدی آغاز می شود.

دوره عادی روزهای جمعه  (A1) (A2) ( 5 ماهه/ 120 ساعت – 20 جلسه ی 6 ساعته) : در طول دوره های عادی روزهای جمعه، امکان گذراندن یک ترم را خواهید داشت.

دوره های اطلاعات عمومی/ مکالمه 1 و 2 ( 5 ماهه/ 120 ساعت – 40 جلسه ی 3 ساعته، دو روز در هفته) حداقل مدرک زبان جهت ثبت نام B1 ,  و یا B2 . پیش نیاز ثبت نام در دوره ی مکالمه 2 شرکت در دوره ی مکالمه 1 می باشد.

دوره ی آلفاتست پزشکی (2 ماه و نیم/ 80 ساعت – 60 ساعت آن به دروس زیست و شیمی و 20 ساعت آن به دروس ریاضی و فیزیک اختصاص داده می شود، دو روز در هفته)

دوره ی آمادگی امتحانات چیلز B2  (2 ماه و نیم/ 80 ساعت – 26 جلسه ی 3 ساعته و 1 جلسه ی دو ساعته، دو روز در هفته) در طول این دوره شرکت کنندگان با  نحوه برگزاری آزمون، حل نمونه سوالات و پر کردن پاسخنامه آشنا خواهند شد و در این دوره تدریس مباحث کتابها انجام نخواهد شد)  ثبت نام در این دوره داشتن حداقل سطح  B1 ,  و یا B2 می باشد.

تفاوت دوره ی فشرده و دوره ی عادی: در طول دوره ی فشرده دو کتاب تدریس می شود و تدریس هر کتاب با سرعت بسیار بالاتری نسبت به یک دوره ی عادی که در طول 5 ماه فقط یک کتاب در آن تدریس می شود است. در صورتی که متقاضیان ثبت نام زمان کافی برای شرکت در دوره های فشرده را ندارند، پیشنهاد ما به شما گذراندن یک دوره ی عادی ست. خواهشمندیم در تصمیم گیری برای انتخاب دوره ی عادی و یا فشرده دقت لازم را انجام دهید، بعد از ثبت نام امکان جابه جایی وجود نخواهد داشت.

3 روز در هفته (روزهای زوج و فرد) و دوره ی عادی روزهای جمعه

دوره های عادی

دوره های فشرده

15:00 – 17:00

10:00 – 13:00

17:30 – 19:30

14:00 – 17:00

جمعه ها 11:00 – 17:00

17:30 – 20:30

دوره ی مکالمه و اطلاعات عمومی / آلفاتست پزشکی/ دوره ی آمادگی امتحانات چیلز بی 2

دوره های مکالمه و اطلاعات عمومی 1

شنبه و چهارشنبه

14:00 – 17:00

دوره های مکالمه و اطلاعات عمومی 2

یکشنبه و سه شنبه

16:00 – 19:00

دوره ی آمادگی امتحانات چیلز B2

شنبه و چهارشنبه

13:00 – 10:00

یکشنبه و سه شنبه

20:00 – 17:00 

دوره ی آلفاتست پزشکی

شنبه و دوشنبه

14:00 – 11:00

 

 شرایط و نحوه ثبت نام، هزینه ی دوره ها:

شرط اولیه ثبت نام در دوره های زبان مدرسه ایتالیایی، داشتن 18 سال سن و یا تحصیل در دوازدهمین سال دبیرستان می باشد.

این ثبت نام، دو بار در سال در ماه های اسفند و شهریور بصورت آنلاین از طریق سایت زیر انجام می شود.

WWW.SITENROL.COM

جهت ثبت نام در ترم های A1  عادی و A1 + A2  فشرده بهار/تابستان 1402، از 4 اسفندماه 1401 تا 17 فروردین ماه 1402 فقط از طریق سایت زیر اقدام بفرمایید.

WWW.SITENROL.COM

و متقاضیان ثبت نام سایر ترم ها می توانند پس از اعلام نتایج اقدامات لازم جهت ثبت نام را از طریق همان سایت انجام دهند.

 لازم است متقاضیان پس از ثبت نام اینترنتی و پرداخت از طریق درگاه بانکی سایت ، رسید ثبت نام اینترنتی و کپی خوانا از مدرک شناسایی ( شناسنامه، کارت ملی و یا پاسپورت) خود را به آدرس ایمیل زیر تا تاریخ 18 فروردین ماه ساعت  12 ظهر ارسال بفرمایند. در صورت عدم ارسال مدارک  به ایمیل زیر در زمان تعیین شده، مدرسه هیچ گونه مسئولیتی را نمی پذیرد و دریافت اطلاعات، پیگیری ثبت نام و شروع دوره ها فقط متوجه متقاضی ثبت نام است.

info@sitenrol.com

جهت ثبت نام آنلاین کد ملی و اسکن عکس خود را از قبل آماده داشته باشید و نام و نام خانوادگی  و تمامی اطلاعات خود را فقط به لاتین ( انگیسی) و در قسمت های ستاره دار و دقیقا مطابق گذرنامه وارد سیستم نمایید. اسکن عکس باید دارای زمینه روشن، در ابعاد 300 در300 ، با کیفیت 300dpi  و حداکثر حجم 200 کیلوبایت باشد و پس از انجام مراحل ثبت نام و با ورود دوباره در پنل کاربری امکان آپلود آن را خواهید داشت. (در زمان انجام ثبت نام اول کلاس و ساعت خود را انتخاب و پس از آن اقدام به وارد کردن اطلاعات شخصی خود بفرمایید.)

 

هزینه دوره فشرده :50.000.000 ریال

هزینه دوره عادی: 45.000.000 ریال

هزینه دوره اطلاعات عمومی و مکالمه 1 و 2: 45.000.000 ریال

هزینه دوره آلفاتست پزشکی – دوره آمادگی چیلز بی 2: 20.000.000 ریال

در صورت بروز هرگونه مشکل در هنگام ثبت نام، با ایمیل زیر در ارتباط باشید.

info@sitenrol.com

تنها در روز شروع کلاس هر دانشجو امکان ورود به برنامه ی ادوبی کانکت ( Adobe Connect) را خواهد داشت. برای ورود به برنامه ایمیل ثبت شده در سایت ثبت نام را در قسمت یوزرنیم و نام کاربری 6 رقمی را در قسمت پسورد وارد بفرمایید.

 شروع دوره های آنلاین زبان ایتالیایی: 

ترمهای مدرسه ایتالیایی تهران

تاریخ شروع ترم ها

فشرده، عادی

26 و 27 فروردین ماه

اطلاعات عمومی و مکالمه 1 و 2

26 و 27 فروردین ماه

روزهای جمعه

25 فروردین ماه

آلفاتست پزشکی

26 فروردین ماه

دوره ی آمادگی چیلز B2

26 و 27 فروردین ماه

 

 

اساسنامه دوره های آنلاین مدرسه ایتالیایی تهران ” پیترو دلا واله“

1- از تمام دانشجویان تقاضا می شود که با سعی و تلاش فراوان و پشتکار در کلاسهای آنلاین حضور یابند و قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت فرمایند.

2- تاخیر در کلاس حداکثر تا 15 دقیقه مجاز می باشد و حضور با تاخیر در کلاس پس از مدت تعیین شده غیبت محسوب خواهد شد.

3- پس از ثبت نام تغییر روز و ساعت به هیچ عنوان مقدور نیست. (فقط در موارد خاص و با ارائه گواهی از دانشگاه و یا محل کار و در صورت تداخل کلاسها با ساعات کاری و دانشگاه و پس از تصمیم گیری نهایی کمیسیون مدرسه امکان تغییر کلاس خواهد بود.)

4- دانشجویانی که بیش از 10 جلسه غیبت داشته باشند، امکان شرکت در امتحانات پایانی ترم را نخواهند داشت.

5- انصراف و کنسل کردن کلاسها فقط پیش و در طول یک هفته ی اول آن (از زمان شروع رسمی دوره ها) با کسر 50% از کل مبلغ دریافتی و کارمزد بانک امکانپذیر می باشد. دانشجویانی که با تاخیر و خارج از زمان پیش بینی شده جهت ثبت نام اقدام می کنند امکان انصراف از دوره ها را نخواهند داشت.

استرداد شهریه حداقل یکماه زمان می برد. ( در صورت عدم شرکت شما در کلاسها به هیچ دلیل بعد از زمان تعیین شده استرداد شهریه و انتقال به ترم بعدی انجامپذیر نخواهد بود)

6- اخذ مدرک زبان که سطح آن هر ساله توسط کنسولگری ایتالیا اعلام می شود اولین شرط جهت اقدام اخذ ویزای تحصیلی می باشد. لازم به ذکر است که اخذ ویزای تحصیلی 100% نیست و دانشجو پس گذراندن تمامی مراحل تعیین شده توسط کنسولگری و وزارت علوم ایتالیا و پذیرش در مصاحبه کنسولگری و در صورت قبولی در تمامی مراحل موفق به اخذ ویزا خواهد شد.
7- تمامی دانشجویان جهت شرکت در کلاسها موظف به داشتن کامپیوتر(استفاده از تبلت و موبایل امکانپذیر نیست)، دوربین، میکروفن و اتصال اینترنت مناسب (حداقل 2 مگابیت) در طول جلسات کلاسها هستند. در صورت عدم همکاری با اساتید مسئله به مدرسه گزارش و پیگیری لازم انجام خواهد شد. از شما خواهشمندیم از ضبط کلاسها جدا خودداری بفرمایید.

*** در صورت نقض ضوابط انضباطی و اخلاقی موسسه و پس از سه تذکر شفاهی به دانشجو مدرسه ایتالیایی می تواند مانع شرکت دانشجویان در کلاسهای زبان شود.

8- مدرسه ایتالیایی تهران دریافت نتایج امتحانات چیلز را در بازه ی زمانی 1 ماه و نیم تضمین نمی کند و ثبت نام و برگزاری امتحانات در تاریخ های تعیین شده توسط دانشگاه نیز بستگی به تصمیم مدرسه دارد.

9- تاریخ امتحانات میان ترم (دوره های فشرده) و پایان ترم (تمامی ترم ها)  توسط مدرسه تعیین و به صورت حضوری با در نظر داشتن شرایط در کل کشور برگزار خواهد شد.

10- در طول ترم بهار/تابستان 1402، دریافت کتاب از مدرسه امکانپذیر نیست و فقط فایل پی دی اف  آن توسط اساتید در اختیار دانشجویان بعد از شروع دوره ها قرار خواهد گرفت. ( شامل کتابهای آلفاتست پزشکی و اطلاعات عمومی نمی شود)

11- تمامی دانشجویان موظف به دنبال کردن کانال رسمی مدرسه ی ایتالیایی در تلگرام می باشند زیرا تمامی اطلاع رسانی ها از طریق این کانال انجام می شود.

12- کارمزد درگاه پرداخت آنلاین از دانشجویان کسر خواهد شد.

آدرس ما در تلگرام

https://t.me/SIPDV

 

  تقویم آموزشی کلاسهای زبان

 

 اخذ ویزای تحصیلی و مدارک ویزای تحصیلی دانشگاههای ایتالیایی زبان :

اصلی ترین شرط برای اخذ ویزای تحصیلی، دریافت مدرک زبان ایتالیایی می باشد که سطح آن هر ساله توسط کنسولگری ایتالیا پس از رایزنی با وزارت علوم و امور خارجه ایتالیا اعلام می گردد.

لازم به ذکر است که اخذ ویزای تحصیلی 100% نیست و دانشجو پس از گذراندن تمامی مراحل تعیین شده توسط کنسولگری و وزارت علوم ایتالیا و پذیرش در مصاحبه کنسولگری، موفق به اخذ ویزا خواهد شد.

 برای ثبت نام در دانشگاه های ایتالیا مدرک پایان 12 سال تحصیلی الزامی است.  ( مدرک دیپلم + پیش دانشگاهی و یا در صورت نداشتن مدرک پیش دانشگاهی مدرک فوق دیپلم برای متقاضیان دوره های کارشناسی و مدرک لیسانس برای دوره های کارشناسی ارشد)

درخواست ویزا برای هر دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس فقط به زبان ایتالیایی از طریق مدرسه امکانپذیر می باشد.

مدارک تحصیلی و ویزا از طریق لینک زیر قابل مشاهده هستند:

https://ambteheran.esteri.it/ambasciata_teheran/fa/ambasciata/news/news/2022/05/studiare-in-italia_0.html

آدرس مدرسه : خیابان لواسانی (فرمانیه) – نبش خیابان سعیدی – پلاک 47

Email: info@sitenrol.com

Tel : 22807580 ( 16-18هر روز از ساعت )

  آدرس ما در تلگرام https://t.me/SIPDV

سایت اصلی مدرسه ایتالیایی تهران: WWW.SCUOLAITALIANATEHRAN.COM

“مدرسه ایتالیایی امور مربوط به نحوه ی دریافت ویزا و تعیین وقت جهت اخذ ویزای تحصیلی را فقط با اعلام و دستور هر ساله ی کنسولگری ایتالیا در تهران اعلام و برای بورسیه های تحصیلی هیچ اقدامی انجام نمیدهد.”

 “تمامی مراحل مربوط به دریافت ویزای تحصیلی توسط کنسولگری ایتالیا در تهران انجام می شود.”5

 

Courses Types Tehran Italian School